Strona główna O nas Asortyment Pracownicy Na telefon Katering Rekomendacje Kontakt Garmażerka
Strona główna O nas Asortyment Garmażerka Pracownicy Na telefon Katering Rekomendacje Kontakt

Zwycięzca XI Festiwalu Pierogów w Krakowie

Najlepsze pierogi w Krakowie

Jeśli zastanawiają się Państwo, gdzie w zjeść najlepsze pierogi w Krakowie, mamy prostą odpowiedź – najsmaczniejsze pierogi w Krakowie są tylko w sklepie garmażeryjnym PIGI.

W 2013 zostaliśmy zwycięzcą XI Festiwalu Pierogów w Krakowie. Nasze pierogi okazały się najlepsze, mimo że rywalizowaliśmy z pierogami przygotowywanymi przez najlepsze krakowskie restauracje i pierogarnie. Tytuł zwycięzcy XI Festiwalu Pierogów w Krakowie jest wynikiem wielu lat wytężonej pracy, zgłębiania tradycyjnych receptur kuchni polskiej, a także kresowej.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą najlepszych pierogów w Krakowie.

Sprzedajemy najlepsze pierogi:

  • z mięsem
  • z kapustą i grzybami
  • ze szpinakiem
  • z serem na słodko
  • z cielęciną
  • leniwe
  • z owocami
  • ruskie
  • z fetą i brokułami
  • galicyjskie

Polecamy także nasze wyśmienite pierogi sezonowe.
Na pierogach świat się nie kończy, dlatego zachęcamy do sprawdzenia naszego pozostałego asortymentu.

Zapraszamy na najlepsze pierogi w Krakowie. Wszystkim Klientom życzymy smacznego!

Poniżej zamieszczamy przedruk artykułu z Gazety Krakowskiej o naszym zwycięstwie w prestiżowym konkursie XI Festiwalu Pierogów.

Sklep mięsny wygrał bitwę na pierogi

Ewa i Andrzej Nanke na zwycięstwo w XI Festiwalu Pierogów czekali 10 lat. Przez tyle lat ich sklep mięsno-wędlinarski Pigi (Rynek Kleparski 10) startował w tym osobliwym konkursie, ale na sukces musiał czekać całą dekadę.

Pigi Laureatem
fot. Anna Kaczmarz - Gazeta Krakowska

- Przez wiele lat prowadzący imprezę konsekwentnie nazywali nas "restauracją Pigi", a nie "sklepem mięsnym" - śmieje się Nanke. - Chyba nie mieściło im się w głowach, że w szeregu z najlepszymi restauracjami może stawać zwykły mięsny - mówi.

Malutki sklepik z mięsem, wędlinami i przygotowywaną na miejscu garmażerką, czyli pierogami, naleśnikami, paprykarzem czy gołąbkami Nankowie prowadzą przy Rynku Kleparskim już od 23 lat.

- W 1989 roku wyjechaliśmy na Zachód i tam podpatrywaliśmy, jak wygląda handel. Jaka wtedy była różnica pomiędzy tym, co na Zachodzie, a tym, co u nas! Postanowiliśmy mierzyć wysoko - opowiada Andrzej Nanke .

Z kolei inspiracje kulinarne czerpali z wypraw na Wschód. Odwiedzając Kresy wracali zachwyceni prostotą, ale też smakowitością tamtejszej kuchni.

Czasy, jak wiadomo, łatwe nie były. Ale oni postawili na mięso bezpośrednio od producentów i powoli rozkręcali swój mięsny interes. Od początku chcieli przyciągać klientów świeżymi daniami inspirowanymi kuchnią polską i kresową. - Ważne, że pierogi czy naleśniki są przygotowywane w naszej kuchni. Wiemy, co w nich jest. Nie oszczędzamy na składnikach i choć nasze dania są przez to trochę droższe, to ważne, że nigdy nie było żadnych negatywnych uwag w sprawie naszych wyrobów. Taki biznes powinien opierać się na zaufaniu klientów i to ono jest naszym priorytetem - mówi Andrzej Nanke.

W Pigi kupimy pierogi sezonowe, bo, jak mówi Nanke, na Kleparz, gdzie znajdziemy to, co akurat najlepsze, jest przecież niedaleko. Teraz np. w Pigi zdobędziemy pierogi z wiśniami, borówkami i te z serem i poziomkami, które zwyciężyły na festiwalu. Kucharz w Pigi przygotowuje też pierogi galicyjskie z mięsem, kapustą, grzybami i boczkiem. Są też z mięsem wołowym, ruskie czy kresowe cepeliny.

Za cepeliny ziemniaczane czy kluski leniwe zapłacimy tu 22 zł za kilogram, za knedle ze śliwkami 24 zł, za pierogi z mięsem wołowym 33 zł, a z cielęcym - 45 zł. Pierogi festiwalowe z serem i poziomkami kosztuj± 27 zł za kilogram. Ale jak przekonują właściciele - naprawdę warto.

Dyplom XI Festiwal Pierogów

Sklep mięsno-wędlinarski Pigi został zwycięzcą XI Festiwalu Pierogów

Festiwal Pierogów był organizowany w Krakowie już po raz jedenasty
Kolorową, wesołą imprezę na Małym Rynku przygotowuje Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Urząd Miasta Krakowa. Organizatorzy chcą pokazać, że pierogi można zjeść na milion różnych sposobów i że całkowicie zasługują one na swoje miejsce w kanonie polskich dań. Na festiwalu można spróbować m.in. pierogów z bananami i rumem, z serem feta i suszonymi pomidorami, z farszem z kaczki, gęsiny, a nawet z białą kiełbasą. Degustacji pierogów (w tym roku prezentowało się 14 producentów, każdy miał swój kram) towarzyszą występy zespołów folkowych (w tym roku byli to "Krakowiacy") i kolorowy korowód z bazyliki Mariackiej. W tym roku wygrał sklep Pigi za pierogi z serem i poziomkami, a wyróżnienie publiczności dostała restauracja Polskie Smaki za pierogi z gęsiną i miętą.

Źródło: Gazeta KrakowskaFestiwal Pierogów foto 1 Festiwal Pierogów foto 2 Festiwal Pierogów foto 3
 
Festiwal Pierogów foto 4 Festiwal Pierogów foto 5 Festiwal Pierogów foto 6
 
Festiwal Pierogów foto 7 Festiwal Pierogów foto 8 Festiwal Pierogów foto 9
 
Festiwal Pierogów foto 10 Festiwal Pierogów foto 11 Festiwal Pierogów foto 12